Pozvánka na přednášku Dr. Treistera z Harvardu

Na pozvání MDDr. Markéty Janovské se v úterý 26. 9. 2023 od 14:00 ve velké posluchárně Stomatologické kliniky uskuteční přednáška „Chronic Oral Lesions“ Dr. Nathaniela S. Treistera.

Dr. Treister vystudoval prestižní University of Pennsylvania School of Dental Medicine, dlouhodobě  působí ve vedoucí pozici  Division of Oral Medicine and Dentistry na  Brigham and Women’s Hospital a Dana-Farber Cancer Institute a intenzivně se věnuje výuce studentů medicíny a rezidentů Harvard School of Dental Medicine. Je členem několika světově významných  pracovních skupin (výběrově Mucositis Guidelines Leadership Group MASCC/ISOO). Jeho akademická reputace vedla  mimo jiného i k získání oceňovaného postu prezidenta American Academy of Oral Medicine (2022-2023). Dr. Treister je jedním z celosvětově nejžádanějších řečníků na poli současné orální medicíny.  Výčet jeho výzkumných aktivit je velmi rozsáhlý, hlavním odborným zaměřením pana doktora je problematika orální mukositidy a slizničních projevů reakce štěpu proti hostiteli. Zabývá se také terapií orálních příznaků imunitně a autoimunitně  podmíněných onemocnění.

Stomatologická klinika

Kateřinská 32