Nejčastější otázky

Otázka: Jak se mohu stát pacientem Stomatologické kliniky v Praze?

Odpověď: Naše pracoviště ošetřuje zejména pacienty ve specializované a superspecializované péči, ke které jsou k nám pacienti zasíláni svými ošetřujícími lékaři z nejrůznějších oborů. Samozřejmě léčíme i základní onemocnění např. zubní kaz nebo extrakce zubů.

Otázka: Jak je hrazena péče na Stomatologické klinice?

Odpověď: Pracoviště má smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami, v rámci příslušných vyhlášek probíhá úhrada zdravotní péče.  Ošetřujeme i samoplátce a provádíme řadu nadstandardních výkonů, jejichž ceník je pacientům k dispozici.

Otázka: Mohu vyhledat Stomatologickou kliniku s akutním problémem?

Odpověď: Naším cílem je ošetřovat především pacienty, kteří jsou k nám odesláni na stomatochirurgickou péči. Stomatologickou ambulanci samozřejmě může vyhledat každý pacient se stomatologickým problémem. Pracoviště má pohotovostní službu otevřenou 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Otázka: Klinika je také výzkumným pracovištěm, nestanu se předmětem experimentu proti své vůli?

Odpověď: To jsou zbytečné obavy. O jakémkoli výkonu je pacient řádně dopředu informován, vč. podepsání příslušného souhlasu. Pacienti jsou o případném probíhajícím výzkumu informováni a na celý výzkum dohlíží etická komise při 1. lékařské fakultě.

Otázka: Jak kvalitní je stomatologická péče poskytovaná studenty na Stomatologické klinice?

Odpověď: Této péče není třeba se obávat. Díky velmi pečlivé kontrole vyučujícími lektory má výsledek nezřídka vyšší úroveň než běžné ošetření, neboť studenti nejsou vázáni velmi přísnými časovými limity zdravotních pojišťoven a cílem léčebné péče není zvládnutí co největšího počtu pacientů a naopak naprostá dokonalost provedené práce. Za kvalitu ošetření odpovídá vysoce kvalifikovaný lékař – lektor a práce podléhá všem příslušným zákonným garancím.

Rychlý kontakt
Stomatologická klinika

Kateřinská 32
více zde »

contact1.jpg

VFN

U Nemocnice 2
více zde »

contact2.jpg

Fakultní poliklinika

Karlovo náměstí 32
více zde »

contact3.jpg